Usuwanie brodawek

O brodawkach

Wszystkie rodzaje brodawek spowodowane są infekcją wirusa brodawczaka ludzkiego. Szacuje się, że nawet ponad 10 % ludzkości zarażona jest wirusem. Jednym z najczęściej infekowanych miejsc są stopy, brodawki stóp czasami bywają bolesne i mogą utrudniać chodzenie. Brodawki podeszwowe są łatwo zaraźliwe, z uwagi na to, że wirus HPV doskonale rozwija się w miejscach parnych i wilgotnych, bardzo łatwo zarazić się nim w szatniach, na basenie czy siłowni.  

Istnieje wiele medycznych jaki domowych sposobów pozbywania się brodawek. Usunięcie chirugiczne czyli wycięcie zmian, ablacja za pomocą lasera lub wyłyżeczkowanie. Krioterapia używa ciekłego azotu do zamrożenia i usunięcia brodawek. Jest to dość bolesna, ale nie pozostawiająca blizn metoda. Inny sposób to zabiegi z wykorzystaniem lasera. Zazwyczaj są dość bolesne i drogie, jednak ich skuteczność jest najwyższa. Brodawki już nie powracają ale czasem po zabiegach zostają blizny.

brodnoga.jpg

Istnieją również tzw. domowe kuracje, np. wykorzystujące produkty które zawierają kwas salicylowy, który z czasem (około miesiąca) zmiękcza i rozpuszcza twardą tkankę brodawek. Niestety tego typu metody są o wiele bardziej czasochłonne i często nie usuwają całkowicie zakażenia co powoduje, że brodawki powracają.

Brodawki - więcej informacji o ich usuwaniu znajdziesz też na innym blogu: http://brodawki.blog.pl

 
http://brodawki.blog.pl